Eurovolby – Voľby do európskeho parlamentu

sas_namemr_300x275
Tento rok tak akosi vrcholí môj záujem o politiku. Je to spôsobené aj tým, že som chtiac- nechtiac začal vnímať, čo nám to ten Fico začal vystrájať po voľbách. Ak by sa k moci nedostal populisticko-sociálny káder s hulvátsko-grobianskymi národniarmi a komunistickými rozkrádačmi preoblečenými za dedkov demokratov, možno by ma politika ani toľko nezaujímala.

No ale k veci. Už dlhšie som sledoval Richarda Sulíka a tak ako som tušil, založil politickú stranu Sloboda a solidarita (SaS) o ktorej som už písal. Začal som sledovať dianie okolo nej a vcelku mi príde vhodné mať politickú stranu, nepoškvrnenú minulosťou, zloženú z odborníkov (nie len právnikov), ľudí, ktorí na Slovensku úspešne podnikali a vedia ako sa tvoria hodnoty. Strana v ktorej ani jeden člen nemal nič spoločné s komunistami, ľudí, ktorí ako odborníci pôsobili nielen na Slovensku a sú autormi mnohých reforiem, ktoré nám terajšia vláda úspešne likviduje.

Som rozhodnutý stranu SaS podporovať (nie som jej členom) a preto som reagoval na ich výzvu, v ktorej hľadali nominantov na člena okrskovej volebnej komisie vo voľbách do európskeho parlamentu. Takže 6.6. 2009 budeme ako nominanti strany SaS, moja manželka a ja, vo volebnej miestnosti dohliadať na priebeh volieb a svojim hlasom podporíme kandidáta Jána Oravca.

Možno si pomyslíte, že europarlament nie je až tak podstatný. Prečo to tak je? Je to jednoducho preto, že doterajší poslanci európskeho parlamentu nedali vedieť, čo sa tam deje. Je to chyba strán, ktoré ich tam nominovali v minulých voľbách a chyba médií, že ich netlačili k tomu, aby za svoje nadštandardné platy aj niečo významné vyprodukovali. Tichúčko si tam sedeli.

Ak strana SaS dodrží jeden zo svojich hlavných predvolebných argumentov, tak o 5 rokov by sme mali mať prehľad o našich europoslancoch a ich práci. Ak budú pravidelne informovať o dianí v europarlamente, zmení to náš názor na európsku úniu ako takú. Dúfam, že keď média budú mať pravidelný prísun informácií a budú vidieť, že sa to oplatí zaradiť do spravodajstva, stane sa to zaujímavá a divácky sledovaná téma.

Synchronizácia záložiek a hesiel na dvoch počítačoch

Premýšľal som ako synchronizovať záložky a heslá v prehliadačoch na oboch počítačoch. Ktoré je to správne riešenie?

Mám použiť portable Firefox na USB kľúči? To predsa nie je bezpečné riešenie, už som jeden USB kľúč stratil. Stratil by som všetky údaje. Niekto by ich mohol zneužiť. Ak budem chcieť novšiu verziu prehliadača, budem si musieť exportovať záložky a heslá do novej portable verzie. To sa mi popravde nechce, som lenivý.

Použijem niektorú z web2 aplikácií? Našiel som dve služby, ktoré to umožňujú pomocou pluginu do prehliadača. Jedným je Xmarks ako inak beta. Stačí sa registrovať, nainštalovať plugin a je to. Rovnaké možnosti poskytuje Sxipper. Obe služby sú „absolutely free”. No ale posielať svoje heslá na web? Nestačí, že o mne vie všetko Google, dať tú možnosť ešte niekomu? To asi nie je rozumné riešenie.

Ako by teda mal vyzerať program, ktorý by ako tak upokojil moju paranoidnú časť osobnosti? Mohol by to byť plugin do prehliadača, ktorý by všetky údaje šifrovane ukladal do externého súbora a ten by som mal napríklad na USB kľúči alebo vlastnom webhostingu. Tento súbor by bol spárovaný na oboch počítačoch s prehliadačom a v prípade zmeny by mi to plugin automaticky synchronizoval.

Poznáte niekto niečo také?